O mnie

Gdy w 2009 roku kończyłam psychologię o specjalności psychologia kliniczna na Uniwersytecie im. Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, wiedziałam już, że mój rozwój zawodowy uwzględniać będzie stałe poszerzanie wiedzy i kompetencji do indywidualnej i grupowej pracy z klientami.

Po podjęciu pracy w obszarze głównie przemocy domowej w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, zaczęłam poświęcać każdą, wolną chwilę na poznawanie nowych nurtów pracy terapeutycznej. Uczęszczałam na szkolenia ukazujące metody pracy systemowej, poznawczo- behawioralnej, ale także integratywnej, psychodynamicznej, w oparciu o NLP, krótko i długoterminowej. Wówczas podjęłam decyzję o rozpoczęciu czteroletniej szkoły psychoterapii BSFT w Łodzi (Brief Solution Focused Therapy), wcześniej kończąc pierwszy i drugi stopień terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach u Luisa Alarcona w Warszawie. Szkoląc w tym samym czasie grupy, w zakresie kompetencji miękkich, ukończyłam studia podyplomowe, uzyskując certyfikat trenera biznesu, a także doradcy zawodowego. Pracowałam także w prywatnym Centrum Zdrowia, przyjmując pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Natomiast staże kliniczne realizowałam w Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu i w Ośrodku Leczenia Uzależnień w Lublinie. Tworzyłam programy rozwoju osobistego dla różnych grup zawodowych, prowadziłam także specjalistyczne szkolenia z zakresu szeroko pojętej psychologii na zlecenia firm, stowarzyszeń i fundacji.

W latach 2010- 2017r wykonywałam pracę psychologa w Zakładzie Karnym jako funkcjonariuszka SW. Moja współpraca ze służbą zakończona została, gdy rozwinęłam prywatną praktykę, a także poświęcałam czas na opiniowanie dla Sądów w sprawach cywilnych i karnych i wydawanie opinii w sprawie zezwoleń na korzystanie z broni. Widząc zapotrzebowanie klientów na terapię w obszarze uzależnień, rozpoczęłam kilkuletnie szkolenie w zakresie specjalisty terapii uzależnień w Stowarzyszeniu Natanaleum w Lublinie.

Po zakończeniu czteroletniej szkoły psychoterapii, kontynuuję cały czas dalszy rozwój w oparciu o nurt poznawczo- behawioralny i tzw. trzecią falę CBT. Ukończyłam dwa stopnie terapii schematów w Warszawie, szkolenia ACT (terapia akceptacji i zaangażowania), CFT (terapia skoncentrowana na współczuciu) i in.

Ciągły głód wiedzy decyduje o tym, że właściwie każdego miesiąca wyszukuję dla siebie kolejne szkolenia, dzięki którym tworzę nowe spojrzenie na problematykę zaburzeń osobowości i interwencji terapeutycznych. Nigdy nie byłam zamknięta na jeden nurt pracy, a otwartość na poznawanie nowych podejść wyciąga mnie systematycznie z domowych pieleszy, by korzystać z oferty szkoleniowej certyfikowanych ośrodków psychoterapii w Polsce i na Zachodzie Europy.Aktualnie, moje zainteresowania ukierunkowane są na tematykę zdrowia fizycznego (długowieczność, dietetyka i psychodietetyka), chorób genetycznych oraz walki z bezpłodnością i niepłodnością.W okresie pandemii, forma online pracy z pacjentami z całej Polski, a także Polakami mieszkającymi za granicą, spowodowała wyspecjalizowanie w obszarze wsparcia pacjentów starających się o dziecko metodą in vitro, ale także borykających się z żałobą po stracie dziecka, depresją okołoporodową i innymi trudnościami, związanymi z rodzicielstwem.

Wsparcie rodziców w procesie wychowywania dzieci, towarzyszyło mi niejako naturalnie od początku pracy w charakterze psychologa, choć może powtarzam się jak zdarta płyta, ale tłumaczę rodzicom, że moim zadaniem jest pomoc w wyposażeniu ich w niezbędne kompetencje rodzicielskie, a nie pozbawianie autorytetu w codziennej misji, jaką jest dobre wychowanie własnej pociechy. Gdy pojawia się jednak konieczność pracy z dzieckiem, to najczęściej wybieram metodę Kids Skills Bena Furmana.

Prywatnie

Jestem pasjonatką aktywności fizycznej, zwłaszcza biegania i od kilku lat jazdy na rowerze, w tym przede wszystkim szosowym, nie mogąc złapać haczyka MTB i błotnistych tras;). Kilka razy korzystałam też z survivalu jakim są imprezy typu runmageddony. Uwielbiam eksplorować nowe miejsca, na własną rękę organizować wyjazdy, poczuć klimat odwiedzanych miejsc, tak od podszewki, bez przypudrowanych, najczęściej wybieranych tras turystycznych, a najchętniej to po prostu biegam po nowych terenach, dając sobie okazję do zgubienia się i odnalezienia;). Uroki przyrody zachęcają do medytacji, którą zresztą uskuteczniam najczęściej właśnie wtedy, gdy wybiorę się na spacer „regenerujący głowę”. Wieczorami, gdy świat dookoła już uspokaja się sięgam po książki- te branżowe, ale czasem przyznaję-że dobry kryminał jest w stanie pochłonąć mnie na pół nocy.

Obszary Pracy

Osoby kontaktujące się ze mną telefonicznie, często dopytują o to, czy mogę pomóc w danej trudności. Jako psychoterapeuta podejmuję się pracy w różnych obszarach problematyki psychologicznej, lecząc m.in.

  • nerwicę
  • depresję
  • zaburzenia osobowości, (typu borderline, zaburzenia obsesyjno- kompulsywne, zaburzenia lękowe, afektywne, zaburzenia związane z uzależnieniami, zaburzenia psychosomatyczne i in.)
  • zaburzenia odżywiania,
  • trudności w relacjach społecznych, budowaniu i utrzymaniu więzi,
  • kłopoty wychowawcze, np. agresywne, lękowe, niedostosowane reakcje dziecka i in.
  • trudności rozwojowe, wycofanie społeczne i in.
  • problemy z samoakceptacją, stany pustki, niemocy,
  • trudne doświadczenia związane ze stratą (np. bliskiej osoby, bądź pracy).

Ponadto, psychoterapia przeznaczona jest również dla osób, które dążą do rozwoju osobistego, chcą zwiększać swój potencjał, rozszerzać świadomość siebie, własnych potrzeb. Nie musisz zatem doświadczać kryzysu, by skorzystać z porady psychoterapeuty. Jeśli zależy Ci na dobrym życiu, akceptacji siebie, ta forma troski o siebie, dedykowane jest również Tobie.